Letní aktivity

Táborskem po vodě

Půjčovny lodí a vodáckých potřeb. Vodácká tábořiště na Táborsku. Jednodenní výlet po řece Lužnici z Tábora do Bechyně (28 km).

Řeka Lužnice patří vedle Vltavy a Nežárky mezi nejvyhledávanější a nejznámější řeky v jihočeském regionu a na tomto území je nejčastěji sjížděnou řekou. Každoročně se zde vystřídá na všech druzích sportovních plavidel více než 10 tisíc vodních turistů. S výjimkou úseku Tábor – Dobronice u Bechyně je sjízdná celoročně.

Z vodáckého hlediska patří Lužnice mezi ty méně obtížné. Její sjíždění je vhodné jak pro začátečníky, tak i pro zdatné a pokročilé vodní turisty. Celý sjízdný úsek od Suchdola nad Lužnicí až ke svému ústí do Vltavy měří 146 km. V převážné části svého toku je to typicky nížinná řeka s malým spádem a mírným stejnoměrným proudem. Lužnice přijímá několik sjízdných přítoků. Největším z nich je Nežárka, která přitéká zprava u Veselí nad Lužnicí.

PŮJČOVNA LODÍ

Pochod Praha-Prčice

(zhruba 3.týden v květnu)

První pochodníci, tenkrát jistojistě samí recesisté, se do malebné středočeské krajiny vydali 17. dubna roku 1966. Bylo jich, podle dnes již historických údajů, 469.

Původním záměrem, z něhož se po letech vyklubal nejmasovější dálkový pochod s nejdelší nepřerušenou tradicí, bylo pěšky překonat vzdálenost 100 tisíc loktů českých.

Dnes si již pochod nedokážeme představit bez botičky - škrpálu jako suvenýru. Původně byly odměnou stužky. První botička byla kovová a v roce 1973 si ji odneslo 9471 pochodníků.

První plastová botička byla suvenýrem na 12. ročníku v roce 1977.

Plavba lodí po Vltavě

Délka plavby po orlickém přehradním jezeře ze Zvíkova na zámek Orlík je 12 km dlouhá a trvá asi 45 minut. Nad přístavištěm přímo před námi na protějším břehu na ostrožně bylo jedno ze tří obléhacích míst hradu zvané Šance.

Po necelých čtyřech kilometrech plavby od Zvíkova asi 200 metrů před větší zátokou zv. Peklo na levé straně, byla na protějším břehu samota Černý Vír a vypíná se skála Jeptiška. Původně zde byla tišina a v řečišti byly balvany zvané Basa a Housle.

Na levé straně je skála dlouhá asi 80 metrů, zvaná Krkavčí skála. Na nápadném výběžku skály je jedno z mála neolitických nalezišť Písecka. Odtud asi po 1 km plavby jsme na bývalém Žďákově. Po levé straně byla schwarzenberská pila, kde mnohé vory skončily svou pouť. Dnes je Žďákovský most pojmenovaný podle osady, která zanikla po napuštění přehrady.

Most byl postaven v letech 1957-65. Délka mostu je 540 m, výška vozovky od hladiny 50 m, hloubka vody pod mostem 60 m. Rozpětí jediného mostního oblouku 330 m je větší než u Duhového mostu nad Niagarskými vodopády v USA, který byl považován za most s největším rozpětím mostního oblouku v té době na světě.

Asi 1 km pod bývalým ústím v místě, kde se jezero prudce otáčí doleva k přístavišti, stála vpravo samota Solnice, kde za starých časů bývalo skladiště a výdejna soli. Toto místo se jmenuje Želebůz.
Od přístaviště k zámku Orlík a k zámeckému parku dojdeme po 100 metrech.

Vzdálenost ze statku Beranka je na kotviště lodí na Orlíku pouze 27km!

LODNÍ DOPRAVA ORLÍK-SLAPY

Paintball

Paintball je kolektivní zábavná hra, kdy se zpravidla vytvoří dva a více týmů, které proti sobě soupeří ( úkolem bývá dobývání či bránění své vlajky, vyřadit co nejvíce soupeřů…).

Všichni paintballoví hráči sdílí společnou lásku k dobrodružství a mají silného, soutěživého ducha. Je to sport ve kterém jsou si muži a ženy rovni a věk zde nehraje roli. Velikost a síla nejsou tak důležité jako inteligence a rozhodnost. Paintball je také sportem, který rozvijí osobnost.

Hráči se učí významu týmové spolupráce a získávají sebedůvěru při rozvoji svých vůdčích schopností. Ale hlavně, paintball je zábava, na kterou se jen tak nezapomíná.

pro milovníky golfu...

Golf Klub Čertovo břemeno
Alenina Lhota 5, 391 33 Jistebnice

Leží ve středu Přírodního parku Jistebnická vrchovina v průměrné výšce 630 m. Roztroušené zbytky kamenného břemene dávají hřišti charakteristický ráz.
Do provozu bylo uvedeno v červnu 2002 včetně klubovny, cvičné louky, putting a chipping green. Výškový rozdíl mezi odpalištěm a jamkovištěm činí nejvíce 28 m, nejméně 2 m. Křižují jej dva potůčky a jeho součástí je několik rybníků. Na hřišti je možno hrát i bez HCP, vyžaduje se však ovládání hry, znalost pravidel a etikety pod sankcí vyloučení ze hry.

 vzdálenost na golfové hřiště je pouhých 13km od statku Beranka

GOLF KLUB ČERTOVO BŘEMENO

Golf klub Bechyně
Nejen pro firmy a kolektivy nabízíme zajímavé golfové programy, tzv. golfové akademie. Tyto akademie jsou na našem hřišti vedeny zkušenými golfovými cvičiteli. Program je organizován lehkou a zábavnou formou a je vhodný jak pro firemní kolektivy při školeních a společných akcích, tak i pro školní a rodinné skupiny. Při těchto golfových akademiích se účastníci seznámí se základy golfových pravidel, etiky a golfovými zvyklostmi. Pod vedením golfových cvičitelů se naučí odpalovat golfový míček na dlouhé i krátké vzdálenosti, trefovat se do jamky a mohou se zúčastnit golfových soutěží a obdržet námi připravené ceny – medaile, poháry, diplomy,

 vzdálenost na golfové hřiště je pouhých 15km od statku Beranka

GOLFOVÉ HŘIŠTĚ BECHYNĚ

Aquapark Tábor

Od září do května je vám k dispozici krytý plavecký bazén, vzdálený 500 m od centra Tábora.

V objektu se nachází Individuální relaxační centrum, kde si můžete odpočinout ve vířivce, sauně či na vodním lůžku. V letních měsících se stává častým cílem rodinných výletů venkovní aquapark s 25-metrovým bazénem a vodními atrakcemi nebo Sokolská plovárna s tobogánem (na břehu vodní nádrže Jordán).

Chcete na chvíli vyměnit soukromé koupání na statku Beranka za rušnější, plné tobogánů, brouzdališť a vodotrysků? Zajeďte si do aquaparku v Táboře vzdáleného necelých 16 km.

Aeroklub Tábor

Jste-li milovníci vzdušných zážitků všeho druhu, pak je tato aktivita určena právě vám!

Kontakty - Aeroklub Tábor:
+420 381 263 264 – letiště
+420 606 106 422 – VLP Stanislav Jirmus
e-mail: aktabor@zde.cz

Chcete si prohlédnout statek Beranku z ptačí perspektivy? Stačí navštívit aeroklub Tábor. Stojí to za to.

AEROKLUB TÁBOR